sobota, 18 października 2014

Angina u dwulatka

Co robimy gdy dziecko ma temperaturę przybliżoną do temperatury gorącego kaloryfera? Oprócz podania czegoś na zbicie gorączki możemy:
- Wsadzić dziecko do wanny z wodą,która ma mniej więcej jego temperaturę i czekać aż się wystudzi razem z nim. Odradzam wkładanie do lodowatej wody bo o takich geniuszach też słyszałam.
- Ostatnio pewna starsza lekarka podała mi taki przepis,który pewnie wypróbuje przy następnej chorobie. Zaczyna się sezon zachorowań więc okazji do testów będzie wiele;) Mieszamy pół szklanki octu z połową szklanki wody. Moczymy w tym bawełniane skarpetki i zakładamy na stopy dziecka. Nie wiem czy działa ale w akcie desperacji człowiek próbuje wszystkiego.
- Schłodzić delikatnie czoło mokrą pieluchą tetrową.
My właśnie przechodzimy z naszym dwuletnim synkiem ropną anginę,która zaczęła się taką gorączką plus wyciem nie do opanowania. Na anginę zawsze dadzą antybiotyk więc jest już dobrze. Teraz tylko czekać na nawrót choroby i inne przyjemności związane z antybiotykoterapią.

2 komentarze:

  1. My zawsze mamy w zapasie plastry chłodzące. Przy bardzo wysokiej gorączce po prostu przyklejamy je na czółko i czekamy, aż temperatura trochę spadnie. Jeśli temperatura, mimo wszystko, w dalszym ciągu jest wysoka - podajemy syropki. W ostateczności - czopki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Plastrów jeszcze nie próbowaliśmy :) Muszę się w nie zaopatrzyć :)

    OdpowiedzUsuń